Pazar, 26 Haziran 2022

Yazdır

Yağmurlama Sulama Sistemleri

 

 

Yağmurlama sulama, bitkinin ihtiyaç duyduğu suyun belirli bir basınçla yağmur şeklinde püskürtülmesiyle oluşan sistemdir.

Sistem; su kaynağı, pompa birimi, ana boru hattı, lateral boru hattı ve yağmurlama başlıklarından oluşur. Eğimli arazilerin sulanmasında, tesviye edilmeden rahatlıkla kullanım

kolaylığı sağlar.

Mandallı yağmurlama boruları

Kolay ve rahat bir sulama için PEP (Mandallı Tarımsal Sulama Boruları) sert PE 'den üretilmektedir. Özellikle yağmurlamada ve her türlü sulama sistemlerinde kullanılabilen bu borular TSE 418 standardına göre üretilmektedir. PEP borular 5 ve 6 metre boyunda olup, 6 atmosfer işletme basıncındadır. PEP (Mandallı Tarımsal Sulama Boruları) kırılmaz ve doğal şartlara daha dayanıklıdır. Her türlü sulamada kullanılan bu borular, ayrıca yapısı bozuk olan, eğilimli, kayalık, taşlık gibi arazilerde rahatlıkla kullanılabilir. PEP'in montajı son derece kolaydır. Birbirine bağlantıları lastik conta kullanılarak mandalların birleştirilmesiyle olur.

 

 


ADA TARIM ve ZİRAAT BANKASI İşbirliği ile "0" faizle sulama kredisi projeleri (Ücretsiz) hazırlanır ve uygulaması yapılır.

7 Yıl Vadeli kapama meyve bahçeleri kurulumu yapılır.